Hegy kell megoldani ezt az egyenletet..?
:x-2=3-x
2011. jan. 4. 15:54
1/6 anonim válasza:
Rendezni kell, semmi bonyolult nincs benne. Hozzáadsz kettőt mind2 oldalhoz,az x=5-x. Most hozzáadsz x-et. az 2x=5, elosztod 2-vel, x=5/2
2/6 anonim válasza:
x-2=3-x //mind2 oldalhoz hozzáadsz x-et
2x-2=3 //(-x+x, ami nulla) msot hozzáadsz kettőt
2x=5 //ha két x az 5, akkor egy x az 5/2
x=2.5
3/6 anonim válasza:
Rendezd az egyenletet, és akkor kijön, hogy x=2,5
4/6 anonim válasza:
x-2=3-x
mindkét oldalhoz hozzáadsz 2-őt és 1 db x-et.
2x=5
x=2,5
Üdv, HajDoktor
5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!^^ :)
2011. jan. 4. 16:03
6/6 anonim válasza:
Nagyon szívesen. Cserébe gondolkozz el, hogy ezt tényleg olyan nehéz lett volna egyedül megoldani?