Ha a házszámom harmadát és negyedét összeadom,és még hozzáadok 20-at,akkor éppen a házszámomat kapom.Hányas számú házban lakom?
KÖSZÖNÖM
2011. jan. 3. 17:06
1/5 anonim válasza:
x/3+x/4+20=x
4x/12+3x/12+20=x
4x+3x+240=12x
7x+240=12x
240=5x
48=x
2/5 anonim válasza:
huhhh, ezt így fejből én sem vágom. x/3 + x/4 +20 = x
idáig még eljutottam. :D
27 éves főiskolát végzett nő.
3/5 anonim válasza:
x/3+x/4+20=x
4x+3x+240=12x
7x+240=12x
240=5x
48=x
4/5 anonim válasza:
köszi első!!! Így már leesett. a 2. :D
5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,nem tudtam elkezdeni!!!Szép estét!!
2011. jan. 3. 17:27