7. osztályos matek házi, Egyszerű de mégsem tudom! Egyenletes szöveges faladatban ott vagy?


Ha a házszámom harmadát és negyedét összeadom,és még hozzáadok 20-at,akkor éppen a házszámomat kapom.Hányas számú házban lakom?


KÖSZÖNÖM


2011. jan. 3. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:

x/3+x/4+20=x

4x/12+3x/12+20=x

4x+3x+240=12x

7x+240=12x

240=5x

48=x

2011. jan. 3. 17:10
 2/5 anonim ***** válasza:

huhhh, ezt így fejből én sem vágom. x/3 + x/4 +20 = x


idáig még eljutottam. :D


27 éves főiskolát végzett nő.

2011. jan. 3. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:

x/3+x/4+20=x

4x+3x+240=12x

7x+240=12x

240=5x

48=x

2011. jan. 3. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:
köszi első!!! Így már leesett. a 2. :D
2011. jan. 3. 17:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,nem tudtam elkezdeni!!!Szép estét!!
2011. jan. 3. 17:27