Matematika hazi. Ha a diak az utolso tesztet 97 pontosra irja, akkor az osszes tesztje pontatlaga 90 lesz. Ha 73-ra irja, akkor az atlag 87. kerdes: hany tesztet toltott ki a diak?

2011. jan. 2. 13:53
 1/3 kanóc ***** válasza:

Tegyük fel, hogy az utolsóval együtt n tesztet töltött ki a diák, és az első n-1 teszten összesen M pontot szerzett.

Ekkor:

(1) (M+97)/n = 90

(2) (M+73)/n = 87

Mindkét egyenletet beszorozva n-nel:

(1) M+97 = 90*n

(2) M+73 = 87*n

Ez egy kétismeretlenes, kétegyenletes lineáris egyenletrendszer, mely megoldható.

2011. jan. 2. 14:03
 2/3 A kérdező kommentje:
ahh hat persze, koszi szepen!
2011. jan. 2. 14:40
 3/3 anonim válasza:
Igaz, hogy màr régi kérdés, de rànézésre logikusan következik, hogy 8-at. A 24 pont különbséget elosztod a 3 pontos àtlag különbséggel, és megvan a vàlasz. Ha kiszámolod, ki is jön:) Nem kell itt egyenletrendszereket megoldogatni, rànézel és egyértelmű!
2022. máj. 2. 21:40