Matematikába segítenél? (lent)

Zsuzsi édesanyjával sétál,amikor kb.480 m távolságban meglátják édesapát. Zsuzsi örömében odafut hozzá, majd vissza az anyukájához, és ezt addig folytatja,amíg a szülei nem találkoznak. Mekkora távolságot szaladt Zsuzsi ez idő alatt, ha édesanyja 0,9 m/s sebességgel haladt,édesapja 1,5 m/s-mal,ő pedig 4,5 m/s-os sebességgel szaladt oda -vissza?
2011. jan. 2. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokféleképp meglehet oldani a feladatot, egyik legegyszerűbb talán az hogyha kiszámoljuk először is azt az időtartamot, mely idő múlva találkozni fognak Zsuzsi apja és anyja. Ez az idő 0,9t+4,5t=480 egyenletből gyorsan kijön. Ez idő alatt Zsuzsi 4,5t utat futott be. (A fizikások majd jönnek gondolom hogy nem indokoltam semmit. De ezt szeretném a kérdezőre bízni.)
2011. jan. 2. 13:08
 2/5 anonim válasza:

kb 3-5es kérdés, de segáz:

a szülők együttes sebessége 2,4m/s, ezzel a sebességgel a 480 m-t 200 sec alatt lehet megtenni, ugyebár.

a t=200 sec, zsuzsi sebessége 4,5 m/s

eredmény: 200*4,5= 900 m

stimm?

2011. jan. 2. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az adatokat gépen rosszul írtam le: 0,9t+1,5t=480.
2011. jan. 2. 13:13
 4/5 anonim válasza:
Szerintem azért érthető volt, amit írtál, csak jeleztem, hogy ilyesmi feladatokat én még általános első felében kaptam, így a fizikára és egyenletekre nem feltétlenül lehet építeni. :)
2011. jan. 2. 13:24
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:D
2011. jan. 2. 14:01