Egyenesvonalú egyenletesen változó mozgásnál, hogy kell kiszámolni a sebességet?(v)2011. jan. 2. 11:39
2/6 A kérdező kommentje:
Nem tom, mert van átlagsebesség meg pillanatnyi és fingom mincs melyik mit akar. :S
2011. jan. 2. 13:51
3/6 anonim válasza:
v=a*t; v0 kezdősebességesetén: v=v0+a*t
utat:
s=1/2a*t(a négyzeten) ill. s=v0*t+1/2a*t(a négyzeten)
4/6 A kérdező kommentje:
Na és ittaz én angy bajom.... Miért van több képlet az útra? Mikor melyiket kell használni? :S
2011. jan. 3. 09:03
5/6 anonim válasza:
s=vo*t+(a/2)*t^2.
v=vo+a*t.
a=dv/dt.
Nincs több képlet, ezt a hármat kell tudni, az egész fejezethez.
6/6 A kérdező kommentje:
Okés:)
2011. jan. 4. 08:38