Hány olyan nyolcjegyű szám írható fel az 1,1,1,2,3,3,3,3 számjegyekből, mely 13-mal végződik?

2011. jan. 1. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Sztem ismétléses kombináció.


Ha ez akkor a megoldás :60

2011. jan. 1. 23:19
 2/3 anonim ***** válasza:
bocs elírtam ismétléses permutáció de a megoldás ezzel jött ki
2011. jan. 1. 23:20
 3/3 hopeanswerisgood válasza:

hát 6!/(2!*3!) = (6*5*4*3*2*1)/(2*3!) = (6*5*4*3!)/(2*3!) = (6*5*4)/2 = 6*5*2 = 30*2 = 60


Az előttem szóló helyesen szólt; gondoltam, leírom részletesen :)

2011. jan. 15. 14:11