Négy fekete és három lila nyúl megesz ugyanannyi répát 5 nap alatt, mint három fekete és öt lila 4 nap alatt. Melyik nyúl eszik több répát és mennyit?2010. dec. 31. 11:34
1/1 anonim válasza:
a szoveg alapjan csinalsz egy egyenletet:
(4x+3y)*5=(3x+5y)*4 osztassz 4-gyel
(4x+3y)*1,25= 3x+5y
5x+3,75y=3x+5y minusz 3x
2x+3.75y= 5y minusz 3.75y
2x=1,25y osztassz 1.25-tel
1,6x=y
ha az 1,6ot behellyettesited az eredeti egyenletbe kijon, hogy x=1, y pedig 1,6
tehat a fekete nyul 1, a lila 1,6 repat eszik egy nap