Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az OF bealakított, Szilveszter...

Az OF bealakított, Szilveszter előtt gyors benyomta h 3-án dogát írunk?

Figyelt kérdés

Segítenétek?

Ezekre a kérdésekre tud valaki válaszolni?

Feladatok Dosztojevszkij Bűn és bűnhődés c. regényének feldolgozásához


1.Értelmezd a címet!


2.Foglald össze röviden a regény cselekményét!


3.Miben hasonlít a mű a bűnügyi regényekre és miben különbözik tőlük?


4.A regény az eszmeregény kategóriájába tartozik. Az eszmeregény lényege: nem egy hős életét vagy fejlődését követjük végig, hanem a hőst leginkább foglalkoztató eszmét, ennek alakulását, változásait. Mi ez az eszme a Bűn és bűnhődésben?


5.Hogyan sikerül Raszkolnyikovnak eszméjét a gyakorlatba átültetnie?


6.Milyen állomásai vannak Raszkolnyikov bűnhődésének?


7.Mivel bizonyíthatjuk, hogy a Bűn és bűnhődés lélektani regényként is megállja a helyét?


8.Nyomozd ki, mit jelent a polifonikus regény! Nevezhető-e a Bűn és bűnhődés polifonikusnak? Miért?


9.Jellemezd, majd rendszerezd a regény szereplőit! A rendszerezés szempontja a főszereplőhöz való viszonyuk legyen!


10.Értelmezd a művet! Mi az alapkérdés, amivel foglalkozik, és milyen választ ad rá?


11.Milyen a mű szerkezete?


Aki bármit is tud a témával kapcsolatosan, az légyszi írjon!


2010. dec. 29. 17:16
 1/8 anonim válasza:
Szerintem az OF-et nyugodtan küldjétek el a k.va anyjába.
2010. dec. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért ne írathatna? Gondolom, nem szilveszter előtt adta fel elolvasásra ezt a regényt, hanem jóval hamarabb. Ha basztál elolvasni, akkor így jártál, de ne az ofőt hibáztasd, a munkáját végzi.
2010. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Érdekes, hogy Magyarországon minden sz.rság alól ki lehet bújni azzal a dumával, hogy "csak a munkámat végzem". Nem vagy te véletlenül pedagógus? Gondolom rettentő fontos egy ilyen szintű dolgoztatot 3-án megiratni (meg úgy általábavéve is. Elolvastad te a regényt majd a kérdéseket vagy csak hamzó szájjal elküldted a kérdezőt?)
2010. dec. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagyok pedagógus, de ha 3.-án már tanítás van, akkor miért ne lehetne dolgozatot is írni?


Igen, olvastam a regényt, az egyik kedvencem volt anno, ez a kérdés mind olyan, hogy aki olvasta, az meg tudja válaszolni, csak ki kell hozzá nyitni a könyvet.


De rinyálni és másra kenni persze könnyebb.

2010. dec. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, egyáltalán nem rinyáltam, nem kentem másra, csak ségítséget kértem hátha valaki meg tudná könnyebbíteni a dolgom... Ja igen, ha ilyen tájékozott vagy a témában akkor segíthetnél is nem csak a mellkasodat kellene veregetni, hogy milyen überkirály vagy...
2010. dec. 30. 16:52
 6/8 Priceless válasza:
Kedves Kérdező! Ezekkel a durva kommentekkel nem kell törődni kattints a lefele mutató piros "like" jelre. Ez jobban idegesíti őket minthogy te válaszolsz!
2013. dec. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Priceless válasza:
Megint én: ha az O.F.-od kicsesz veletek rúgjatok a veséjébe vagy hívjatok engem :)
2013. dec. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Priceless válasza:
Kedves Kérdező! Ezekkel a durva kommentekkel nem kell törődni kattints a lefele mutató piros "like" jelre. Ez jobban idegesíti őket minthogy te válaszolsz!
2013. dec. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!