Mate lecóhogy csináljam meg? KÉRLEK SIESSETEK


Zitának és Anikonak eredetileg ugyanagyi pénze volt.Az írószerboltban Zita 590 tf-ot,Anikó 320ft-ot így,Anikónak kétszer anyi pénze maradt,mint Zitának.Mennyi pénzük van eredetileg?

Zitapénze EREDETILEG Anikó pénze

X ft X ft

x-590ft Vásárlás után x-320ft


2010. dec. 16. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

2(x-590)=x-320

2x-1180=x-320

x=860


Eredetileg 860.-Ft-ja volt mindkettőnek.

2010. dec. 16. 18:34
 2/4 A kérdező kommentje:
remélem jó lesz kösz:-)
2010. dec. 16. 18:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen jó a váklsaz nekem azért vólt rosz rosz hejn kezdtem el szorózni még kösz.
2010. dec. 16. 18:52
 4/4 anonim válasza:
tanulj meg helyesen írni
2010. dec. 17. 21:23