Zitának és Anikonak eredetileg ugyanagyi pénze volt.Az írószerboltban Zita 590 tf-ot,Anikó 320ft-ot így,Anikónak kétszer anyi pénze maradt,mint Zitának.Mennyi pénzük van eredetileg?
Zitapénze EREDETILEG Anikó pénze
X ft X ft
x-590ft Vásárlás után x-320ft
2010. dec. 16. 18:25
1/4 anonim válasza:
2(x-590)=x-320
2x-1180=x-320
x=860
Eredetileg 860.-Ft-ja volt mindkettőnek.
2/4 A kérdező kommentje:
remélem jó lesz kösz:-)
2010. dec. 16. 18:48
3/4 A kérdező kommentje:
Igen jó a váklsaz nekem azért vólt rosz rosz hejn kezdtem el szorózni még kösz.
2010. dec. 16. 18:52