Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen frappáns fogalmazást...

Milyen frappáns fogalmazást írjak?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok, és résztveszek egy olyan versenyben, ahol el kell olvasni egy adott könyvet és a hozzá tartozó feladatokat megoldani, majd beküldeni.....


Nekem az lenne a feladatom, hogy írjak egy olyan fogalmazást, hogy: "...az utolsó mohikán..." (Kire mondják?)

És úgy kéne megírnom a fogalmazást, hogy egy történetet szövök bele. Pl.: Az osztálykiránduláson én voltam az utolsó mohikán, mert mindenki dohányzott, csak én nem.


Tudnátok ebben segíteni? Természetesen nem azt kérem, hogy írjatok nekem egy fogalmazást, csak egy kis segítséget szeretnék kérni!


2010. dec. 12. 08:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Hát szerintem olvazsd el a könyvet,de am van egy olyan film is talán nézd meg és utána gondolkodj el.Miről szól, és hogyan tudnád ezt valahogy úgy leírni hogy te legyél a főszereplő.Segítenék ha mondjuk elmesélnéd, hogy miről szól a könyv és mik a hozzá kijelölt feladatok.
2010. dec. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!