Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Van 9 pontod négyzet alakzatba...

Van 9 pontod négyzet alakzatban. Hogyan lehet 3 vonallal a pontokat áthúzni úgy, hogy nem emeljük fel a ceruzát?

Figyelt kérdés

Itt vannak a pontok:

[link]


Ezeket kellene nekünk 3 vonallal mind áthúzni úgy, hogy a tollat nem emeljük fel. Hogyan lehetséges ez?


2010. dec. 4. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
2010. dec. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt azért még hozzáteszem, hogy ha valóban pontokról van szó, és nem kiterjedéssel rendelkező körökről, akkor nem lehetséges összekötni őket.
2010. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A videóban lévőre én is rájöttem "-.-

De ezek "valóban" pontok, azokkal hogyan lehet megoldani?

2010. dec. 4. 10:20
 4/5 anonim ***** válasza:

sehogy, ha tényleg pontok.


Azt viszonylag könnyű végiggondolni, hogy egy egyenes max 3 ponton megy át (ha az egyenes vízszintes akkor az egy sorban lévő 3 ponton legjobb esetben, ha nem, akkor minden sorból max 1 ponton mehet át, és 3 sor van).

Azt is könnyű látni, hogy 3 ponton csak akkor tud átmenni, ha vízszintes vagy függőleges, vagy az egyik átlón megy át az egyenes.


MIvel 9 pontot akarunk lefedni 3 egyenessel, amik mindegyike max 3 pontot fed le, ezért ez csak úgy mehet, hogy mind a 3 egyenes 3 pontot fed le, és egyetlen pontot sem fed le több egyenes.

Így az átlós egyenest nem használhatjuk, mert az az összes többi 3 pontot fedő egyenessel fed le közös pontot, hasonlóan nem használhatunk egyszerre vízszintes és függőleges egyenest, tehát vagy csak 3 függőleges vagy 3 vízszintes egyenessel tudjuk lefedni a 9 pontot. Viszont ekkor az egyenesek nem fogják metszeni egymást, tehát nem tudunk a ceruzával végigmenni rajtuk.

2010. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

bocsánat, de a "vonal" az egyenlő egyenes?

Mert én össze tudom őket kötni egyetlen vonallal is, csak el fog kanyarodni...

2010. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!