Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 6-os matek, tengelyes tükrözés?

6-os matek, tengelyes tükrözés?

Figyelt kérdés
Kedden írunk témazárót és nem értek néhány dolgot. Először is hogyan kell egy körnek az érintőjét megszerkeszteni?Hogyan kell tengelyesen tükrözni mondjuk egy 45 fokos szöget?
2010. dec. 3. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
A tankönyvedben minden benne van részletesen, csak bele kellene nézned...
2010. dec. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kör érintője:

Az érintő mindig merőleges az érintési pontba húzott sugárra.

Ezt felhasználva:

1. van egy adott kör a középpontjával (vagy ha nincs, rajzolsz egyet)

2. kiválasztasz rajta egy pontot

3. ezt a pontot összekötöd a középponttal (ez lett a sugár)

4. a sugárra a kiválasztott pontban merőlegest állítasz (ez lett az érintő)


Tengelyes tükrözés:

Egy pontnak és képének távolsága a tengelytől megegyezik.

Ezt felhasználva:

1. adott pár pont, most akkor egy 45-fokos szög és a tengely (ha nincs megadva a tengely, akkor rajzolsz egy egyenest és az lesz az)

2. a szög csúcsából merőlegest állítasz a tengelyre

3. megnézed, hogy a szög csúcsa milyen távol van a tengelytől és felméred ezt a távolságot a másik oldalra is, ezzel megkapod a szög csúcsának a tükörképét

4. ugyanezt eljátszod még két ponttal, az egyiket az egyik, a másikat a másik szögszárról választva.

5. a csúcs tükörképével kell összekötni a másik két pont képét és megvan a szög tükörképe

2010. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Menjél magántanárhoz!

Geometriát nem lehet elmagyarázni így!

2010. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

1. Érintőt nagyon egyszerű szerkeszteni. Egyszerűen húzol egy vonalat úgy, hogy érintse a körívet. Esetleg, ha sugárra merőlegeset szeretnél, akkor odateszed a karcos vonalzódat, a karcot a sugárra helyezed és húzol egy vonalat úgy, hogy a sugár végét (a körív egy pontját) érintse...


Lerajzoltam neked egyet: [link]



2. A tengelyes tükrözés meg nagyon egyszerű, húzol egy vonalat=tengelyt, és az ábrád pontjait a tengely másik oldalára MERŐLEGESEN áttükrözöd UGYAN OLYAN távolságba. Ha körről van szó, akkor a kör középpontját tükrözöd, aztán megrajzolod köré körzővel az ugyan olyan nagyságú körívet. Szöget nem szükséges, hisz elég a pontokat...

Mi a tengelyes tükrözésnél szaggatott (segéd)vonalat használtunk, aztán esetleg a pontok távolságát körzővel mértük és metszettük, de lehet vonalzóval is.



Remélem segítettem.

2010. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Hülyeséget írtam, az érintő a sugárra mindig merőleges...

- előző

2010. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
"Egyszerűen húzol egy vonalat úgy, hogy érintse a körívet. " - Ez nem szerkesztés.
2010. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Ugyan úgy néz ki.

(pontosítsunk: 1 pontban érinti)

2010. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Valamint, szerintem az a fontos, hogy megértse, miről van szó. Ha a "matematikus" magyarázatot nem érti a könyvből, akkor valahogy máshogy kell neki elmagyarázni.

Nem? Nekem eddig mindenkinél bejött.

2010. dec. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen abban igazad van, hogy az utolsó lépés az lesz, hogy "egyszerűen húzok egy egyenest, ami érinti a kört", de önmagában ez a művelet még nem szerkesztés. Tehát ha van egy köröd és te csak úgy odarakod a vonalzót, és húzol hozzá egy vonalat ami kb. érinti akkor nem szerkesztettél.
2010. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítségét. Igen nekem úgy kéne hogy nem csak meghúzom az érintőt mert az nem szerkesztés. Hogyan kell megszerkeszteni. Amúgy a tankönyvben nincsen benne
2010. dec. 3. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!