8. osztályos fiizkát tudja välaki?


Elég régóta tanulom és nagyából semmire nem mentem ezért gondoltam felteszem a kérdést..

Szóval olyanokat veszünk,mint például:

több fogyasztó az áramkörben (soros-párhuzamos kapcsolás),feszültségmérés,áramerősség mérés,a VEZETÉK ELEKTROMOS ELLENÁLLÁSA,fajlagos ellenállás,eredő ellenállás.


Összekavarodok állandóan,hogy akkor most I=I1=I2 meg ilyenek..


Ti,hogy tanultátok meg??Muszáj 5-ös dogát írnom belőle,de legalább 4-est..

Az a baj,hogy hiányoztam az anyagon holnap muszáj bepotólnom,de a tanárnak is szoltam,hogy nem értem azt mondta,hogy tanuljak csak.. :/:/


Esetleg ha írok egy feladatot akkor valaki segítene megoldani,mert az is több lenne,mint a semmi..


2010. dec. 1. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
8.os vagyok és most tanultuk ezeket kivéve az eredő ellenállás az a köv. anyagunk lesz.. küldj néhányat és rem tudok segíteni :)
2010. dec. 1. 19:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Írd bele számológéped oldalába.
2010. dec. 1. 19:21
 3/6 A kérdező kommentje:

ŐŐ mondjuk legyen ez:

Egy villanytűzhely ellenállása 60 OHM ,a kivezetései között mérhető feszültség 230 V. Mekkora áram halad át rajta??


Vagy:

Egy 80 cm hosszú voltfarm vezető keresztmetszete 0,4(négyzet)mm. Mekkora az ellenállása? 0,055 OHM(négyzet)mm/m.

2010. dec. 1. 19:25
 4/6 anonim ***** válasza:

R=60OHM

U=230V


I=? (A)

I=U/R=230V/60OHM=3,83A A válasz: 5 amper áram halad át.


A másikat még nem tudom azt most fogjuk tanulni.

2010. dec. 2. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:

A második feladat: R=RÓ*L/A

A ró a fajlagos ellenállás, L a hossz, A a keresztmetszet, de a mértékegységekre figyelj.

2010. dec. 2. 19:55
 6/6 anonim válasza:
Én egy kis fecnire leírtam az összes képletet és úgy alkalmazni sokkal egyszerűbb. :D
2010. dec. 27. 02:18