Egy füzet borítóval együtt 58 Ft. Mennyibe kerül külön a füzet és külön a borító, ha a füzet 20 Ft-tal több mint a borító?

ti hogy oladanátok meg?
2010. nov. 30. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:

X+Y=58

X+20=Y (vagy ha úgy tetszik: X=Y-20)


kétismeretlenes elsőfokú egyenletrendszer.


Y a füzet X a borító. azért gondolkodtál is...?

2010. nov. 30. 16:34
 2/5 anonim ***** válasza:

x + 20 = y

x + y = 58


x = borító

y = füzet

2010. nov. 30. 16:35
 3/5 A kérdező kommentje:
még mindig nem értem
2010. nov. 30. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

mit nem értesz????


y legyen a füzet, x a borító értéke, ismeretlen.


a feladat is szádba rágja, hogy a kettő összege 58.

azaz x+y=58


na most a füzet 20 forinttal több a borítónál.

vagyis értéke akkor lesz egyelő a borítóéval, ha a füzet értékéből levonsz 20-at!


ezért

y-20=x


ezt behelyettesíted az első egyenletbe, most az egyszer a szádbarágom:


y+ (y-20) = 58

vagyis 2y-20=58

stb...

2010. nov. 30. 17:13
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen mit nem lehet érteni? Nem tanultátok még az egyenlet rendszereket?

2010. dec. 1. 16:11