ti hogy oladanátok meg?2010. nov. 30. 16:30
1/5 anonim válasza:
X+Y=58
X+20=Y (vagy ha úgy tetszik: X=Y-20)
kétismeretlenes elsőfokú egyenletrendszer.
Y a füzet X a borító. azért gondolkodtál is...?
2/5 anonim válasza:
x + 20 = y
x + y = 58
x = borító
y = füzet
3/5 A kérdező kommentje:
még mindig nem értem
2010. nov. 30. 16:54
4/5 anonim válasza:
mit nem értesz????
y legyen a füzet, x a borító értéke, ismeretlen.
a feladat is szádba rágja, hogy a kettő összege 58.
azaz x+y=58
na most a füzet 20 forinttal több a borítónál.
vagyis értéke akkor lesz egyelő a borítóéval, ha a füzet értékéből levonsz 20-at!
ezért
y-20=x
ezt behelyettesíted az első egyenletbe, most az egyszer a szádbarágom:
y+ (y-20) = 58
vagyis 2y-20=58
stb...
5/5 anonim válasza:
Ezen mit nem lehet érteni? Nem tanultátok még az egyenlet rendszereket?