Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tanulhatnék eredményese...

Hogyan tanulhatnék eredményesen matematikát?

Figyelt kérdés
Holnap doga, Pitagorasz-tétel, vektorok, sinus cosinus. A felét sem értem. Hogyan tudnám megérteni az összes matematikai egyenletet/függvényt? Mindig 2es voltam belőle, most vagyok kilencedikes, szeretnék legalább 4es szintet hozni. Tanácsok? Ti hogyan tanultátok a matekot, hogy jó jegyeitek legyenek?
2010. nov. 29. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

holnapra ez már elég késő...

én úgy csináltam, hogy rengeteget gyakoroltam, rengeteg feladatot oldottam meg. egy idő után ráéreztem...

2010. nov. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Volt egy év mikor én is 2es voltam, de ált. 3-as. Érettségi 5 ös lett, böven:), igazából azon múlik, hogy van-e hozzá érzéked, van akinek nem kell tanulnia se(én sose tanultam), van aki órákig küzd minden nap, mégsem érti. Van egy jó oldal www.matekerettsegi.hu asszem, hasznos videók vannak rajta. Gyakorolj minél többet, vegyél egy olyan gyakorlókönyvet amiben megoldások is vannak, és minden nap oldj meg belöle 2-3 példát(abból a témából, amit épp tanulsz).
2010. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A holnapi dolgozatra most már késő, inkább pihend ki magad.

Viszont az érettségire még nem késő. Az alapoktól kell elkezdeni mindent, a hiányosságokat pótolni, szükség esetén tanári segítséggel.

A gyakorlás igen fontos, rengeteg példát kellene megoldani, ill. alaposan áttanulmányozni, mi miért, honnan jön ki, miből adódik, stb. Ha valamit nem értesz, gondolkodni rajta, ha úgy sem megy, akkor megkérdezni, akár jól tanuló osztálytárstól, aki érti ezt.

Fontos, hogy átlásd az egyes fejezeteket, ill. a fejezetek összekapcsolódását. Mikor ez megvan, akkor kezded kapisgálni a szépségét. De ehhez bizony idő kell, sok idő, és befektetett szellemi munka.

Ez nem verstanulás, és történelem, hogy bemagolom és kész, 1 hónap múlva meg úgy elfelejtem, ahogy van.

A matematikának egyszer kell megérteni a logikáját, és onnantól kezdve megy.

Képleteket sem kell tudni, vagy csak néhányat, de azokból igen sok minden kijön.

2010. nov. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!