Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mennyi most Ádám havi zsebpénze?

Mennyi most Ádám havi zsebpénze?

Figyelt kérdés

Ádám pár éven belül egy új, modernebb kerékpárt szeretne. Jelenlegi kerékpárja még két évig biztosan jó lesz, ezért Ádám január elején a következő javaslattal fordult a szüleihez:


„Egy nekem tetsző BMX kerékpár ára 56 000 Ft. Ezt én két évi zsebpénzemből összegyűjtöm, ha a jelenlegi zsebpénzemet idén 30%-kal, jövőre pedig még 40%-kal felemelitek.”


Mennyi most Ádám havi zsebpénze, ha ilyen feltételek mellett éppen össze tudja gyűjteni a kerékpárra valót (tegyük fel, hogy minden pénzét félreteszi, és nem lesz áremelkedés sem)?


2010. nov. 28. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:

12*1,3x+12*1,4*1,3x=56000


szövegértés az egész...

2010. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát te nem azt válaszoltad meg,hogy mennyi neki egy hónapban,.
2010. nov. 28. 21:09
 3/3 A kérdező kommentje:
jajj bocsi értem már.bocs.és köszi
2010. nov. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!