Melyik képletet kell rá alkalmazni? Valaki segítsen, légyszi!


5 mól normál állapotú egyatomos ideális gáz belső energiája melegítés során 10%-kal nő. Mekkora a gáz hőmérséklete melegítés végén? Mekkora a belső energia növekedése.


Annyit tudok, hogy f=3; n=5 mól, deltaEb =x+x*0,1.


2010. nov. 27. 18:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Az jó lenne, hogy Eb=3/2*n*R*T, ahol az R=8,314, de itt nem ismerem a T-t meg az Eb-t. ...
2010. nov. 27. 18:42
 2/4 Silber ***** válasza:

Ember... Ott van, hogy normálállapotú. Az 0°C-ot jelent, ami 273 K.

∆U=3/2*5*R*∆T

x=3/2*5*R*273=17,022 kJ

1,1x=18,724 kJ

1,1x=3/2*5*R*∆T

18724=3/2*5*R*T

T=300K

∆T=300-273=27 K

∆U=18724-17022=1602 J

2010. nov. 27. 22:41
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2010. nov. 28. 11:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy 1702 J így 5 év elteltével:D
2015. dec. 10. 20:05