5 mól normál állapotú egyatomos ideális gáz belső energiája melegítés során 10%-kal nő. Mekkora a gáz hőmérséklete melegítés végén? Mekkora a belső energia növekedése.
Annyit tudok, hogy f=3; n=5 mól, deltaEb =x+x*0,1.
2010. nov. 27. 18:40
1/4 A kérdező kommentje:
Az jó lenne, hogy Eb=3/2*n*R*T, ahol az R=8,314, de itt nem ismerem a T-t meg az Eb-t. ...
2010. nov. 27. 18:42
2/4 Silber válasza:
Ember... Ott van, hogy normálállapotú. Az 0°C-ot jelent, ami 273 K.
∆U=3/2*5*R*∆T
x=3/2*5*R*273=17,022 kJ
1,1x=18,724 kJ
1,1x=3/2*5*R*∆T
18724=3/2*5*R*T
T=300K
∆T=300-273=27 K
∆U=18724-17022=1602 J
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2010. nov. 28. 11:10
4/4 anonim válasza:
Amúgy 1702 J így 5 év elteltével:D