Zsolti a fizetésének 15%-át csekkek befizetésére költötte. Az így megmaradt pénzének a 75%-át félreteszi nyaralásra, majd a maradék a harmadán cipőt vesz magának. Így marad 21250Ft-ja. Mennyi Zsolti fizetése? Mennyit tesz félre az egyes esetekben.
Osztanám a 21250-et hárommal, de nem lehet, végtelen...
2010. nov. 24. 17:39
11/15 anonim válasza:
De.
3/3= 31875
2/3=31875/3*2=21250
1/3=10625
12/15 anonim válasza:
WÁÁÁÁÁ az isten verje meg ezt a feladatot. Belezavarodtam.
A 3/3-ad kiszámolása az jó.
Tehát volt vmennyi pénze.
Miután befizette a számlákat, és félrerakott nyaralásra, maradt neki vcmekkora összeg.
És ez az összeg a 31875.
Tehát a 31875-nek a harmadrészén (10625 forinton vett cipőt) és megmaradt neki a kétharmad része (21250 forint, ami meg van adva a feladatban).
Csak kibogozzuk a végén:)
13/15 anonim válasza:
na ezt írtam én is:D:D:D de akkor tiszta már neked is:)
15/15 anonim válasza:
a megoldás az tényleg 150 ezer amúgy