TUDNÁTOK SEGÍTENI? MATEK! :S


Sajnos a matekot egyeltalán nem értem... tudom a szabályokat, figyelek az órákon és mégsem... Tudna valaki segíteni ezekben a feladatokban? Nagyon hálás lennék érte:( Ha lenne kedves valaki válaszolni, akkor leírná hogy jött ki az eredménye?

Ezek lennének azok: ( pl. a ... 2.-ont igy jelölöm ...'2)

(a+b)'2-(a-b)'2


(x+2)'2+3(x+1)'2


2(y-2)'2-3(y+3)'2


5(3-5a'2-5(3a+7)


(a-1)'2-3(a+1)'2-5(a-1)(a+1)


-(2+x)'2-3(1-x)'2+2(1-x)(1-x)



Köszönöm szépen előre is a segítséget!:)


2010. nov. 23. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

(a+b)*(a+b)+3(a-b)*(a-b)

(a'2+2ab+b'2)+3(a'2-2ab+b'2)

a'2+2ab+b'2+3a'2-6ab+3b'2

4a'2-4ab+4b'2

a többit is ennek mintájára :)

2010. nov. 23. 17:03
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! De ez nem úgy lenne h 1. tag négyzete, 1.-2. tag 2x szorzata, és 2. tag négyzete?? Mondom szabályt tudnám, de alkalmazni már kevésbé...:/
2010. nov. 23. 17:10
 3/5 anonim ***** válasza:

az (a+b)'2 és az (a-b)'2 nevezetes azonosság.

és elemi harmadikban megtanultuk hogy először a szorzás/osztás és utána a kivonás/összeadás.

úhh..bocs.. a 3. szorzót ne vedd a 2. taghoz..elnéztem egyel..az allata lévőt...szzal akor mégegyszer: :)

(a'2+2ab+b'2)-(a'2-2ab+b'2)

a'2+2ab+b'2-a'2+(!)2ab-(!)b'2

4ab marad

bocs mégegyszer :)

2010. nov. 23. 17:20
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi! megpróbálom!:)
2010. nov. 23. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:

(a+b)^2-(a-b)^2=a^2 + 2ab +b^2 -(a^2 -2ab +b^2)=a^2 + 2ab +b^2-a^2+2ab-b^2=4ab


(x+2)^2+ 3*(x+1)^2=x^2+4x+4+ 3*(x^2+2x+1)=x^2+4x+4+ 3x^2+ 6x+3=4x^2 +10x+7

2010. nov. 23. 20:00