Lécci nagyon fontos lenne !!!!!!!!!!!!!!!!!2010. nov. 23. 15:57
1/9 anonim válasza:
Prímtényezőkre bontásról hallottál már?
2/9 A kérdező kommentje:
jah azt "tanuljuk" deh nem értem csak ez kéne számológéppel meg unalmas pls írjátok lee..
2010. nov. 23. 16:02
3/9 anonim válasza:
sztem erre senki sem szán időt, hogy leírja ennek a nagy számnak az osztóit:)
de én leírom.. na,, tessék:
1,
2,
3,
4,
6,
9,
11,
12,
18,
22,
innen számolj te!!!
4/9 A kérdező kommentje:
44 ig megvan *.* de utána kéne azt tudom h össz 24 van :D de h mik azok azt már nem 44 után meguntam :D
2010. nov. 23. 16:09
5/9 anonim válasza:
na írok még egy picit:)
54,
66,
99,
na megvan 99-ig.. összesen 594-ig kell elmenned mert 1188 nak az a fele.. szóval 594 és 1188 is biztos az osztója:))
ORANGE79
6/9 anonim válasza:
AM AZÉRT KELL 594-IG ELMENNED MERT 595 SZOROZVA KETTŐ MÁR TÖBB MINT 1188 ÉS EBBŐL LÁTHATÓ HOGY 594 FÖLÖTTI SZÁMOKAT NEM LEHET 1188-AL ELOSZTANI:))
ORANGE79
9/9 anonim válasza:
Mivel 1188 = 2²*3³*11
az osztói:
2^a*3^b*11^c alakúak lesznek, ahol
0 ≤ a ≤ 2
0 ≤ b ≤ 3
0 ≤ c ≤ 1
Néhány osztó
2º*3º*11º = 1
2º*3º*11¹ = 11
2º*3¹*11º = 3
2º*3¹*11¹ = 33
2º*3²*11º = 9
2º*3²*11¹ = 99
2º*3³*11º = 27
2º*3³*11¹ = 297
Így tovább 2¹ és 2² hatványaival és nem fog kimaradni egy osztó sem.