Számítsuk ki a kavics sebességét 2,5s-nél.
ferda hajítás
v1=20m/s (sebességváltozás másodpercenként,nem a kezdősebessség)
alfa=60fok
olyan képletekkel probálkoztam h : v=v1y+vox gyök allatt.
Hogyan kell?
2010. nov. 22. 19:46
2/3 anonim válasza:
Vx= x irányú sebesség
Vo(kezdősebesség)+cos60*V(x irányú komponens) =10m/s
Ezt az irányú sebességet más nem befolyásolja
Vy= y irányú sebessé
ebben az irányban hat rá a gravitáció
Vy=Vo-G(gravitációs gyorsulás)*(delta)t=(sin60)*20)- 10*2,5= -7,68 m/s(azért negatív mert lefele mutat, tehát a gravitáció hat rá "jobban")
Most megkaptad az X és az Y irányt, ha felrajzolod őket egy kordinátarendszerbe akkor Pithagorasz tétellel megkapod a V sebességet, ahogy számolni akartad.
V=gyök(Vy^2 + Vx^2) = 12,6 m/s
Remélem érhető és segít
3/3 A kérdező kommentje:
koszonom szépen :)
2010. nov. 23. 18:42