Hány lejt tett be István a bankba? A) 400 B) 500 C) 600 D) 700 E) 800

Két testvér együtt összegyűjtött 1000 lejt. A pénzt nyáron szeretnék felhasználni, addig bankba tették. Egyszerre tették be, és egyszerre is vették ki. István az általa betett összeg után 96 lej kamatot kapott, József pedig 72 lejt. Ebben a bankban 2%-kal nagyobb a kamatláb, mint az előzőben.
2010. nov. 21. 14:32
 1/1 anonim ***** válasza:

felírod egyenletekkel.

I jelöli, hogy Istvánnak mennyi pénze volt, J jelöli, hogy Józsinak, X pedig legyen az István bankjában a kamatláb.


Ekkor felírhatók:

I+J=1000 //eredetileg a két fiúnak közösen 1000 pénze volt

I*X/100=96 //István bankjában X százalék kamattal 96 lej volt a kamat.

J*(X+2)/100=72 //Józsi bankjában X+2 százalék volt a kamat, és így kamatozott a pénze 72 lejt



Ez 3 ismeretlen, 3 egyenlet, megoldod, kész vagy

2010. nov. 21. 18:05