Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ki lehet e találni csukott...

Ki lehet e találni csukott szemmel hogy egy golyó ami ugyan olyan elvileg fekete vagy Fehér?

Figyelt kérdés

3 doboz van

*teljesen egyformák

*az egyikben 2 fekete a másikban egyfekete és egy fehér

*a 3ban 2 fehér golyó van

*a dobozok feldelein a következő felíratokvannak

*2 fekete "2 fehér" és fekete és fehér"

*a fedeleket azonban úgy összecserélték h egyetlenb fedél sem felel meg a valóságos ghelyzetnek

*megtudod-e állapítani h melyik dobozban

*milyen golyók vannak

*úgy h találomra

*az egyik dobozból

*becsukott szemmel kiveszel egy golyót


2010. nov. 20. 11:08
 1/5 Kata000001 válasza:

Az attól fögg, hogy mit csinálhatok a golyókkal...


Ha például bekötik a szemet, de erős fénnyel megvilágíthatom a golyókat, akkor a hőmérséklete alapján eltudom dönteni, mivel a fekete hamarabb felmelegszik, mint a fehér.


Ha semmiféle hókuszpókusz nem megengedett és a fedeleket sem olvashatom el előtte, akkor szerintem nem tudod eldönteni abból, hogy megfogod. De azt hiszem a fedelek elolvasása is csak annyiban segítene,hogy a "fekete és fehér" feliratú dobozban tuti, hogy két egyszínű golyó van.


Remélem, hogy segítettem.

2010. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ : )
2010. nov. 20. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján, szerintem csak kivenni kell csukott szemmel, utána megnézheted a golyót. Különben mi értelme lenne?

Így én kivennék egy golyót a fekete és fehér feliratú dobozból, ha fekete akkor tudom, hogy két fekete van benne, ha fehér akkor két fehér. Ha mondjuk két fekete van benne, akkor tudom, hogy a fehér feliratú dobozban van a fekete és fehér golyó, a harmadikban meg a két fehér. Persze nem biztos, hogy jól értelmeztem a feladatot.

2010. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem jól értelmezted
2010. nov. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez volt leírva a feladatba. Szerintem a nem lehetséges végeredmény azért lehetséges mert nem egy életbevágó matematikaversenyen volt.
2010. nov. 22. 23:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!