Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a német házimban?

Valaki segítene a német házimban?

Figyelt kérdés

A szakmákról tanulunk éppen, és nekem meg kell magyaráznom németül, hogy mit csinál az újságíró! Azt mondta a tanár, hogy a német értelmező szótárból is ki lehet másolni, de nekem nincs meg! Megpróbáltam magyarul leírni, így sikerült:

Journalist, Journalistin: Interessante Nachrichte schreibt und berichtet man den neues Ereignis.

Ezzel azt akartam mondani, hogy érdekes híreket ír és beszámol az embereknek az új eseményekről.


Ennyi lenne, segítenétek?


2010. nov. 18. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

der, der journalist / die journalistin von beruf ist, schreibt interessante nachrichten in die Zeitungen und macht interwiews mit begabten und / bekannten Leuten. er/sie berichtet seine/ihre Leser/ Leserinnen über verchiedene Dinge unserem Welt. zum Beispiel.: neue Ereignisse.


magyarul annyit tesz: aki ujságíró, érdekes cikeket ir az ujságba és tehetséges/ hires emberekkel készít interjut. világunk sok érdekes dolgairól értesíti az olvasókat, pl. uj felfedezések.

2010. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
jemand, der als freier Mitarbeiter, als Auslandskorrespondent oder Mitglied einer Redaktion Artikel für Zeittungen oder andere Medien verfasst bzw. redigiert oder der als Fotograf Bildberichte liefert
2010. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

bocs most vettem észre hogy az elején der akkor ha a journalist és ha journalistent akarsz mondani mindenképpen, akkor die a mondat eleje.

legvégén pedig : über verschiedene Dinge. :D


bocs de szánalmas a helyesírásom.

2010. nov. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösziii!
2010. nov. 18. 18:12
 5/6 anonim válasza:
2. vagyok, bocsi a Zeitungen egy t nem kettő
2010. nov. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

neue Ereignisse: új események, történések.

Felfedezések: Entdeckungen

2010. nov. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!