2010. nov. 18. 14:07
1/1 anonim válasza:
log_x 1/2= -log_x 2
log_x 2 és log_2 x egymás reciprokai (miért?), ezért legyen új változó y=log_2 x. Ekkor log_x 2=1/y.
Az egyenlet az új jelöléssel: 7-6/y=y, ez egy másodfokúra vezet: y=1, 6 a megoldások, innen x=2^1=2 és x=2^6=64 a megoldások.