Cevapos10 kérdése:

Matek . HELP? Nulla a nulladikon az mennyi? A. ) 0, mert 0 "akárhányadik" hatványa 0 b. ) 1, mert minden "szám" nulladik hatványa 1 c. ) nem értelmezett kifejezés


Nulla a nulladikon az mennyi?

a.) 0, mert 0 "akárhányadik" hatványa 0

b.) 1, mert minden "szám" nulladik hatványa 1

c.) nem értelmezett kifejezés



Nulla a nulladikon az mennyi? a.) 0, mert 0 "akárhányadik" hatványa 0 b.) 1, mert minden "szám" nulladik hatványa 1 c.) nem értelmezett kifejezés


2010. nov. 16. 19:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Akkor ha jól értelmezem:


2 + 0^0 = 3


Na ez is a mateknak azon része közé tartozik amelyet csakis matek órán fogsz használni, amíg a tanár ámítsa a diákokat.


Amúgy nem hiába nincs értelmezve. Matekkal be lehet bizony1tani, de értelme nincs, ezért írta jól a 4-es válaszoló, hogy ez kivétel. De amúgysem szabad logika nélkül használni a matekot (és ezesetben a logika ellentmond), mivel ilyen baromsághoz vezet. De lehet azért vagyok ennyire földhöz ragadt, mivel mérnök vagyok és azt meg nehéz bemesélni a kliensnek, hogy a kocsija azért lett egy méterrel szélesebb, mert a 0^0 = 1.

2014. febr. 18. 22:34
 12/13 anonim ***** válasza:

#11-es: Nem, nem, nem, ne értsd félre, értelmezve nincs. :) Ahogy a nullával osztás sincs. De határértéknél más a helyzet (ahogy a nullával is lehet osztani határértékben). És igazából erre akartam reflektálni:

" A 0^0 ha értelmezzük is, akkor is nulla lenne az eredmény. ", hogy 1 is lehet, ha például a fentebb említett x^x fv határértékét tekintjük a 0-ban.

2014. febr. 18. 22:54
 13/13 anonim válasza:

Pont most, ebben a pillanatban tanultam gépészmérnök msc-n. Határértéknél a 0^0=1.

Aki nem tanult ilyet az ne próbálja logikával magyarázni, határértéknél ez a helyzet. Máshol nem értelmezett.

2018. febr. 21. 09:29
1 2