Valaki kémia? Többi lent

Figyelt kérdés

A reakciokban oxidácios szám változás történik. Az z anyag oxidálodik amelyik ...... és az az anyag ...... , amelyik ......vesz fel. A folyamat az egyik anyag szempontjábo......, a másik anyag szempontjábol......


2:

Azokat az atomokat, ionokat vagy molekulákat, amelyek a redoxireakcioban ...... oxidálják - miközben maguk redukálodnak - oxidáloszereknek nevezzük.

A redukáloszerek olyan anyagok, amelyek ...... .


3: Ird fel a következö foylamatok egyenletét, és külön külön az oxidácios és a redukcios folyamatokat ! a foylamatokat kisérletekkel is igazoljuk!


KÁLIUM-JODID + bromos viz:

Reakcioegyenlet: 2KJ + BR2 - > 2KBr+I1

oxidácio:

oxidáloszer:

redukcio:

redukáloszer:


réz + ezüstnitrátoldat

reakcuiengyenlet: Cu+2AgNo3 - > Cu(NO3)2+2Ag

oxidácio:

ox.szer:

redukcio:

red.szer:


cink + kénsav:

reakcioegyenlet: Zn + H2So4 -> ZnSO4 + H2

oxidácio:

ox.szer:

redukcio:

red.szer:


4: Azt hogy egy anyag xidáloszer-e vagy redukáloszer -e nem önmaga hanem a ...... dönti el?



Ezek lennének a kérdéseim, ezek azok amiket nemtaláltam :S

a 3. feladathoz a reakcioegyenlethez valami +1 , -1 et kell irkálni a K meg ienek fölé :S nagyon neméretm segitség


Segitsen valakiiiiiii hoilnapra kénew :$


2010. nov. 14. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

nem naponta kéne feltenni ugyanazt a kérdést, hanem kinyitni azt a szájbavert könyvet, mert ez kb szó szerint lehet leírva benne...


A reakciokban oxidácios szám változás történik. Az az anyag oxidálodik amelyik, amelyik elektront ad le (oxidációs száma nő) és az az anyag redukálódik , amelyik elektront vesz fel (oxidációs száma csökken). A folyamat az egyik anyag szempontjábo redukció, a másik anyag szempontjábol oxidáció


2:

Azokat az atomokat, ionokat vagy molekulákat, amelyek a redoxireakcioban reakciópartnert oxidálják - miközben maguk redukálodnak - oxidáloszereknek nevezzük.

A redukáloszerek olyan anyagok, amelyek redukálják a másikat miközben ők oxidálódnak.


azok a +1, -1ek az oxidációs számok.


KÁLIUM-JODID + bromos viz:

Reakcioegyenlet: 2KI + BR2 - > 2KBr+I1


a lényeg, hogy a KI-ben az K oxidációs száma +1 a jódé -1, a Br-é 0. a jobb oldalon viszont a jódmolekulában már 0. szóval az oxidációs száma növekedett (oxidálódott), Br-é -1, az övé csökkent (redukálódott). onnan tudod, hogy atomok oxidációs száma mindig 0, ionba (mint pl a KBr) pedig mindig annyi, mintha egymagába lenne ion. ezt elmagyarázni nem túl könnyű, de a könyvbe tuti le van írva és egy rém egyszerű dolog...

2010. nov. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
basszus :D köszönöm szépen :D de kinyitottam de én nemtaláltamsehol :D váá <3
2010. nov. 14. 10:51
 3/7 A kérdező kommentje:

és figy, a réz + ezüstnitrát oldatot, cink + kénsav -ot letudnád igy irni nekem?:S holnapi témazáro amugy :D


mert igy azt a kálium jodidot értem !!!! :D de a többit nemtudom megcsinálni


Réz + ezüstnitrát

Cu+2AgNO3 -y Cu(NO3)2 + 2Ag

oxidácio:

oxid.szer

redukácio:

reduk szer:


Cink + Kénsav :

Zen + H2SO4 -> ZnSO4 + H2

oxidácio:

redukácio:

redukáloszer:

oxidáloszer:

2010. nov. 14. 10:57
 4/7 anonim ***** válasza:

réz + ezüstnitrátoldat

reakcuiengyenlet: Cu+2AgNo3 - > Cu(NO3)2+2Ag


bal oldal: réz 0, ezüst +1, nitrátion -1 (ilyenkor az egész iont veszed egybe)

jobb oldal: réz +1 (ő oxidálódott), nitrátion -1 (nem változott), ezüst 0 (ő redukálódott)

szóval én azt írnám hogy:

oxidácio: cu - 2elektron = Cu+2 (a +2 felső index)

ox.szer: ezüstion

redukcio: Ag2+ (2+ felső index) + 2elektron = Ag

red.szer: réz


savas témánál ugye a Zn eredetileg elem (oxidációs száma 0), majd lead 2 elektront és ion lesz belőle (oxidációs száma 2+) mivel az oxidációs száma nőtt ezért ő oxidálódott, ezért ő volt a redukálószer.

hidrogén eredetileg ion volt a bal oldalon (+1 oxidácoós számmal, vagyis ugye 2*+1, mert 2 van belőle), majd atom lett belőle (vagyis molekula, mert kétatomos, de a lényeg, hogy az oxidációs száma 0ra változott) mivel csökkent az oxidációs száma ezért redukálódott, és ő volt az oxidáló szer. elég egyszerű dolog, nem? :-)


remélem így érthető és sok sikert a dolgozathoz!

2010. nov. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitségedet :D full nemértem de jolesz ez :P :DDDDDD
2010. nov. 14. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak nem értem miért akarsz ötöst kapni, ha sík hülye vagy hozzá és nem érted?

Tudod a jegy arra szolgál, hogy megmutassa, hogy az adott tárgyból milyen szinten állsz.

2010. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért mert csak erre az évre van kémia, és nemakarok megbukni belöle xD
2010. nov. 15. 14:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!