Mit jelentenek az alábbiak kémiában? M, M, n, N?

Előre is köszi.
2010. nov. 11. 19:49
 1/9 A kérdező kommentje:
az első M kicsi m akar lenni
2010. nov. 11. 19:49
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

m=tömeg

M=moláris tömeg

n=anyagmennyiség

Az N-t nem tudom. De ha írsz egy feladatot, amiben szerepel, lehet eszembe jut.


De gyanítom, hogy ha kinyitod a könyved, megtalálod benne.

2010. nov. 11. 20:40
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Könyvben sajnos nincs benne ez a rés, amit most tanulunk.

N Pl.: N=n*Na=0,803*6*10(a 23.-on)

2010. nov. 11. 20:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ohh, így már értem:)

NA(A betű alsó indexben): Avogadro szám (=6*10^23)

2010. nov. 11. 21:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld kéz. :)
2010. nov. 11. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit:)
2010. nov. 11. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagy N, 'A' alsó index nélkül a részecskeszám.
2010. nov. 11. 21:22
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ohh tényleg, azt kihagytam:)
2010. nov. 11. 21:31
 9/9 LegendLego válasza:
38%
Amúgy az (N) az a nitrogén
2019. okt. 1. 18:31