Előre is köszi.2010. nov. 11. 19:49
1/9 A kérdező kommentje:
az első M kicsi m akar lenni
2010. nov. 11. 19:49
2/9 anonim válasza:
m=tömeg
M=moláris tömeg
n=anyagmennyiség
Az N-t nem tudom. De ha írsz egy feladatot, amiben szerepel, lehet eszembe jut.
De gyanítom, hogy ha kinyitod a könyved, megtalálod benne.
3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
Könyvben sajnos nincs benne ez a rés, amit most tanulunk.
N Pl.: N=n*Na=0,803*6*10(a 23.-on)
2010. nov. 11. 20:58
4/9 anonim válasza:
Ohh, így már értem:)
NA(A betű alsó indexben): Avogadro szám (=6*10^23)
5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ment a zöld kéz. :)
2010. nov. 11. 21:16
7/9 anonim válasza:
A nagy N, 'A' alsó index nélkül a részecskeszám.