Matekháziii?!?! Segííítsééég!


a) Egy egyenlő szrú háromszög alapja 10 cm, szárai 13cm hosszúak. Mekkora az alaphoz tartozó magassága és területe?


b)Mekkora a rombusz területe, ha két átlója e=12cm; f=9cm?


röviden elmagyaráznád miért?? köszönöm!


2010. nov. 9. 16:45
 1/5 A kérdező kommentje:

(Nem kell megszerkeztenem...)

Nem vagyok ennyire hülye ,de azt sem tudtam hirtelen hogyan kezdjek neki... :(

2010. nov. 9. 16:46
 2/5 anonim válasza:

a;


pitagorasz tétellel:

13^2-5^2=m^2

m=12cm


(az alapot meg kell felezni így kapsz egy derékszögű háromszöget)


T=(a*m)/2=(10*12)/2=60cm^2


b;


T=(e*f)/2=(12*9)/2=54cm^2

2010. nov. 9. 16:54
 3/5 anonim válasza:

itt meg találod a leírást, ha elakadsz szólj segítek szívesen.

[link]

[link]

2010. nov. 9. 16:55
 4/5 anonim válasza:

Pitagorasz-tétel



Definíciók:


Derékszögű háromszög: a háromszög egyik szöge 90 fokos.


Befogók: derékszögű háromszögnek a 90 fokos csúcsból kiinduló oldalai


Átfogó: derékszögű háromszög 90 fokos csúcsával szemközti oldala


Négyzetgyök: az a szám, amit négyzetre emelve megkapjuk a négyzetgyökjel alatti számot.



Tétel:


Minden derékszögű háromszögre igaz, hogy a befogók négyzeteinek összege egyenlő az átfogó négyzetével. Ha a befogót ’a’ és ’b’ betűvel, az átfogót ’c’ betűvel jelöljük, akkor az összefüggés a2 + b2 = c2 alakban írható le.



Az átfogóra vonatkozó tétel ezek szerint: c =Ö a2 + b2



A fenti összefüggés miatt igaz az, hogy tetszőleges derékszögű háromszög esetén két oldal hosszúságának ismeretében a harmadik oldal hosszúsága kiszámítható.



Ha az egyik befogó hosszúsága ismeretlen, az kiszámítható a másik befogó és az átfogó segítségével: b2 = c2 – a2 és a2 = c2 – b2



Terület kiszámítása



Téglalap területét két oldalának szorzata adja (T = a · b)


Háromszög területét ki lehet számolni egy oldalának és az oldalhoz tartozó magasságnak a szorzatával: T = (a · ma) / 2


[Egy oldalhoz tartozó magasság az a szakasz, ami az oldallal szemközti csúcsból indul ki és merőleges az oldalra.]

2010. nov. 9. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:
wikipedia
2010. nov. 9. 17:03