Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Savbázis reakció kémia 7....

Savbázis reakció kémia 7. osztály segítenél?

Figyelt kérdés

Most 8. os vagyok, de tavaly lemaradtunk és nem jutott idő arra, hogy ezt az anyagot vegyük és most vesszük.


Szeretnék egy úgy mond számegyenes a pH érékről (már néztem ilyen számegyeneseket, de nem értettem belőle semmit). előre is nagyon köszönöm :)


2010. nov. 7. 15:54
 1/3 A kérdező kommentje:

Még lenne egy kérdésem:


Ha vízmolekulák ütköznek, akkor a folyamat megfordítható lesz, semleges kénhatású és bázis??

2010. nov. 7. 16:01
 2/3 anonim ***** válasza:

pH számegyenes: sajnos nem tuodm mir e gondolsz, én ilyeneket találtam:

[link]

[link]

A vízmolekulák reakciója igen, megfordítható, a víz a sav és a bázis is, és semleges kémhatású, mivel ugyanannyi hidroxid és oxónium ion van benne.

2010. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, az olyan vegyületeket, amelyek savas és bázisos is lehet amfoter anyagoknak nevezzük.

2010. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!