Milyen magasról esett le az alma ha 10s alatt ért földet? Mekkora a sebessége?

Sajnos beteg voltam és nem nagyon értem. Valaki segítene? A képletben, és a számításban! Köszönöm!

nov. 21. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

s = a/2 * t² (ebben az esetben a = g, g ≈ 9,8 m/s²)


v = a * t

nov. 21. 16:24
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

10 mp alatt ért földet, ekkor 0 m/s-ről gyorsult fel valamekkorára. Ez a valamekkora pedig a gravitációs gyorsulásból számolható ki, amit 9,8 m/s^2-nak szokás venni. Tehát a végsebessége 10-szer ennyi, mert ennyi ideig gyorsult.


Ez viszont a végsebesség, 0 és eközött folyamatosan, egyenletesen növekedett, ami azt jelenti, hogy tudunk e-helyett az átlagsebességgel számolni, ami ugyebár 0+végsebesség osztva 2-vel. Az átlagsebességből pedig már egyszerűen megmondható a táv, mert 10 mp-ig ment ennyivel (pontosabban, vehetjük így), tehát csak egy 10-es szorzó kell.

nov. 21. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Magasság:


490,5m,

Sebesség:


98,1m/s.

nov. 21. 17:37