Egy derékszögű háromszög egyik befogója az átfogó kétharmada. A háromszög területe 10 cm². Mekkorák a háromszög szögei és oldalai?nov. 9. 18:29
1/1 anonim válasza:
b=2/3c
a^2+4/9c^2=c^2
a=c*sqr(5)/2
a*b/2=10
...
c=