Kémia!!! Sürgős(?)

Figyelt kérdés

mi a oxidáció

Oxidácios szer

Redukció

redukciós szer???

már át néztem az egész internetet de mindenhol mást írnak. És már nem tudom mi a jó


okt. 20. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A tankönyvedben mit olvastál?
okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tavaji anyag csak ezt a témát ki hagytuk ezért most vesszük ,és a tavaji tankönyv nincs már meg mert vissza kellett adni év végén!
okt. 20. 22:25
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Tavalyi kisfiam. Tavalyi. Ebben az esetben meg ott vannak a jegyzeteid.
okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kihagytuk egy szó. Átnéztem is.
okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk ha nem vasárnap este jut eszedbe, hogy leckéd is van, akkor nem lett volna ennyire sürgős. És a többieknek is igazuk van, a nyelvtan terén is komoly hiányosságaid vannak.
okt. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

oxidáció: szűkebb értelemben az oxigénnel való egyesülés. Tágabb értelemben ami olyan ionos vagy poláris kovalens kötést hoz létre, hogy közben az elektronjai (a korábbi állapothoz képest) távolodnak tőle, az oxidálódik. túlságosan eegyszerűsítve: elektronleadás = oxidáció

Elektronfelvétel pedig a redukció.


oxidálószerek: oxigén, halogének, peroxidok, stb.

redukálószerek: alkálifémek, hidrogén, stb.


Ezek relatív fogalmak ugyanaz az anyag lehet redukáló és oxidáló szer is adott reakcióban.

okt. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tehát nyolcadik osztályos vagy?


Amúgy az internetről legálisan le lehet tölteni a 7. -es tankönyvet.


És ha már belejöttél a tanulásba, figyelmedbe ajánlom a helyesírási szótárat is!

tegnapelőtt 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!