Segítség Excelben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elakadtam egy függvénnyel, már nincs több ötletem, hogyan próbálhatnám meg. A C oszlopban pontszámok vannak, amelyeket össze szeretnék adni, azonban csak abban az esetben van szükség a C2-C21 beírt pontszámra, ha E2-E21 között van X az adott sorban. A C22-be kellene beírni az eredményt. Köszönöm!

ma 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én szumha függvénnyel csinálnám.


-Rámész először arra a cellára, ahova az eredményt be akarod írni. (Tehát C22)


-Fent az fx-re majd megkeresed a szumha függvényt. Kérdezi a tartományt, a kritériumot és az összegtartományt.


-Tartomány: azt kell beírni, ahol a kritériumod szerepel. Azaz itt kijelölöd E2-E21-ig a cellákat. (Függvényben így látod: E2:E21)


-Kritériumnak beírod az x-et.


-Összegtartomány: Ide az kell, amiket össze szeretnél adni. Azaz C2-C21.(A függvényben, ahova beírod ezt fogod látni: C2:C21)


(Majd írj, hogy sikerült-e így.)

ma 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fentiek kiegészítéseként csak annyit, nem derült ki az X típusa (szöveg vagy más). Ha F1-et nyomsz (HELP), és rákérdezel ennek írásmódjára, megtudod a szintaxist (szöveget idézőjelbe kell tenni például).
ma 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok, nagyon köszönöm!! A szumhával próbáltuk, csak az E és a C oszlopot felcseréltük. Az X jelen esetben simán egy "X", erre kitérhettem volna. Még egyszer nagyon köszi, megmentettétek a napot!
ma 22:16
 4/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Én szó szerint vettem az x-et, ezért írtam csak annyit, hogy írd be az x-et.


Nagyon szívesen, örülök, hogy sikerült.

ma 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!