Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Számtani sorozatban kéne...

Számtani sorozatban kéne segítség?

Figyelt kérdés

A feladat így néz ki: a3+a8=34

a2+a11=46

Mennyi az a1 és a d1?

Ez a része még megy, végül az a1= -10

A d1=6

Ezután viszont jön az Sn ahol a képlet megint megy, mindent betudok helyettesíteni csak azt nem tudom, hogy a képletben az n mit jelent. Már megoldottuk a feladatot órán, az n=8 de még mindig nem tudom honnan jött a 8. Nem tudom miért 8. Csak ennyit nem értek

Köszönöm a segítséget!



tegnap 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Annak a 8-nak a kérdésben kellene szerepelnie, amit nem osztottál meg velünk valamiért.
tegnap 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ez volt felírva a táblára feladatként csak, amit az első két sorban leírtam:/
tegnap 09:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A szokásos jelölés szerint ugye Sn a sorozat első n elemének az összegét jelenti. Hogy miért pont 8, az meg az órán kellett kiderüljön. Lehet, hogy a tanár csak akart még egy példát mutatni az Sn számítására, aztán azt mondta, hogy legyen n „mondjuk/például/hasamra csapok/a változatosság kedvéért” 8. Vagy valami másért lett 8. Próbálj beszélni osztálytársaiddal, hogy ő nekik mit sikerült lejegyezni, vagy kérdezd meg a tanárt. Ennyi alapján mi nem fogjuk tudni…
tegnap 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
tegnap 10:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!