Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hat gambetta búza járt neki....

Kontact kérdése:

Hat gambetta búza járt neki. Mennyi búza járt néki?

Figyelt kérdés
A fiam egyik nyári házi feladata... Esetleg tudja valaki a megoldást? Már szinte mindenhol kerestük...
júl. 10. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Más nem volt írva hozzá?
júl. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a mondat egy régi számadás könyvból való. De nem találtam meg én se a megoldást.
júl. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Hat gambetta. Mivel nincs megadva, milyen mértékegységben kéri a választ, ezért a hat gambetta pont annyira helyes válasz, mint az X kilogramm.
júl. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért pontoztátok le a hármast, de tökre igaza van. Vagy ti találtatok bármit is a gambettára mint búza mértékegységre? Nehéz elhinni, hogy létezik (természetesen nem kizárt, de...), amikor kizárólag ebben a 2010-es feladatsorban szerepel a szó. Mi van, ha trükkös kérdés, hogy észreveszi-e a megoldó, hogy nem adtak meg mértékegységet.

Persze, ha a tanár adott meg szakirodalmat, hogy hol keresgéljetek (ha már a hálón kutyafüle sincs), az más. Én - ha nem találnék továbbra se semmit, és más se állna elő a megoldással - beírnám a hármas válaszát indoklással együtt. Szerintem normális tanár kutya és köteles elfogadni.

júl. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
100%

"a hat gambetta pont annyira helyes válasz, mint az X kilogramm."

Nem, a "hat gambetta" nem helyes válasz.

A kérdés - a búza mennyisége. És feltehetjük, hogy a kérdező számára egy normál kérdés esetén ismeretlen a gambetta. Csak akkor tudja meg a búza mennyiségét, ha egy számára ismert mértékegységben adjuk meg.

júl. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Oké, de akkor mi a helyes válasz?


El tudod képzelni, hogy létező mértékegység? Ha igen, kb. kizárt, hogy mindössze egyetlen számadás könyvben jelent meg; ha létező, akkoriban (bármikor is van az) használatosnak kellett lennie. Ha pedig létező, valaha használt mértékegységről van szó, nehéz elhinni, hogy sehol sincs digitalizált formában. Márpedig a hálón mértékegységként nem találtam meg, csak ebben az egy feladatsorban szerepel a neve. Ez pedig, ha jól látom, iskolásoknak készült... még ha középiskolásoké is, honnan a fenyőből akassza le a gyerek :(

júl. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5: Na de ha tudja az átváltási arányt a gambetta és egy általa ismert mértékegység között, akkor már tudja, mennyi egy gambetta, tehát onnantól kezdve nem ismeretlen számára ez a mértékegység sem. Ha viszont már nem ismeretlen számára, akkor okafogyottá válik az átváltás.


Mivel azonban sehol nincs nyoma annak, hogy egy a gambetta egy létező mértékegység lenne vagy valaha lett volna, így vélhetően kitaláltról van szó, így a kérdésnek valójában nem az átváltás a célja, mivel az lehetetlen, hanem azt a huncutságot kell észrevenni, hogy a kérdésben benne van a válasz. A kérdés nem ad meg célmértékegységet, ezért a kérdés betűjének megfelel válászként a "hat gambetta", hiszen ha a gambetta egy mértékegység, akkor az előtte álló mérőszámmal együtt bizony kifejez egy (kitalált) mennyiséget, így tökéletesen megválaszolja a "Mennyi búza" kérdést.

júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!