Ha A=(x^2-4)(y^2-4) és x,y eleme R és x+y=2 akkor igazoljuk hogy A=x^2*y^2+8xy


Adottak az f,g: R->R,

f(x)=(m+3)x-2

g(x)=1-3x

Határozzuk meg az m paraméter értékét hogy a két függvény grafikus képe párhuzamos legyen



2024. máj. 21. 21:03
 1/4 krwkco ***** válasza:

"Ha A=(x^2-4)(y^2-4) és x,y eleme R és x+y=2 akkor igazoljuk hogy A=x^2*y^2+8xy"

Én mindkét "A=..." kifejezésbe behelyettesíteném az y=2-x-et és rendezném. Ha ugyanz jön ki, akkor kész.

2024. máj. 21. 22:48
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. És a másikat hogyan lehetne elindítani?
2024. máj. 22. 05:30
 3/4 krwkco ***** válasza:
Ezek egyenesek. Egy lehetőség: Ha a deriváltjuk egyenlő, akkor azonos meredekségűek, vagyis párhuzamosak lesznek.
2024. máj. 22. 08:29
 4/4 anonim ***** válasza:

...


Ugye a meredekség (legalábbis lineáris függvények esetén) azt mondja meg, hogy mennyit változik a függvényérték, amíg a változó 1-et.


Tehát nézde meg például a függvények értékeit x = 1-ben és 0-ban, és különbségeknek kell ugyanannyinak lenniük a két függvény esetén. Akkor azonos a meredekségük.

2024. máj. 22. 13:34