A valós számok közül valamennyit pirosra festünk a következő szabály szerint: ha a p számot pirosra festjük akkor a p+1 és a p/(p+1) számokat is. Határozzuk meg hogy az 5/12; 13/17; 40/13; 82/7 számok közül melyiket festhetjük pirosra, ha kezdetben az 1 számot festettük pirosra.máj. 11. 18:18
1/6 anonim válasza:
Az 5/12 piros. (lépésenként festegetve)
2/6 anonim válasza:
Visszafelé haladva:
5/12
(5/12)/(1-5/12)=5/7
(5/7)/(1-5/7)=5/2
(5/2)-1=3/2
(3/2)-1=1/2
(1/2)/(1-1/2)=1
5/6 krwkco válasza:
#4
"We're sorry! An error occurred while you were using GeoGebra."
..."A kívánt oldal nem érhető el a számodra."