A valós számok közül valamennyit pirosra festünk a következő szabály szerint: ha a p számot pirosra festjük akkor a p+1 és a p/(p+1) számokat is. Határozzuk meg hogy az 5/12; 13/17; 40/13; 82/7 számok közül melyiket festhetjük pirosra, ha kezdetben az 1 számot festettük pirosra.

máj. 11. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Az 5/12 piros. (lépésenként festegetve)
máj. 11. 19:13
 2/6 anonim ***** válasza:

Visszafelé haladva:

5/12

(5/12)/(1-5/12)=5/7

(5/7)/(1-5/7)=5/2

(5/2)-1=3/2

(3/2)-1=1/2

(1/2)/(1-1/2)=1

máj. 11. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
A többi ugyanígy mehet.
máj. 11. 19:38
 4/6 anonim ***** válasza:
máj. 11. 21:53
 5/6 krwkco ***** válasza:

#4

"We're sorry! An error occurred while you were using GeoGebra."

..."A kívánt oldal nem érhető el a számodra."

máj. 11. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:
máj. 12. 00:24