Hogyan kell a Casio fx-991CE x számológéppel egyismeretlenes egyenletet kiszámolni?


2024. máj. 9. 16:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

ha ki lehetne, úgysem használhatnád - szóval okafogyott a kérdésed...

Inkább tanuld meg a matekot.

2024. máj. 9. 16:10
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2024. máj. 9. 16:14
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Ma már nem mindegy? Pár napja talán még jó lett volna..
2024. máj. 9. 16:28
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
1: bármilyen számológép használható, kivéve amelyek szöveges adatok tárolására alkalmasak
2024. máj. 9. 16:30
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

Nehogy már bedőljetek neki...

Nem akar ő tanulni, csak alamuszi mód meg akar oldani mindent puskázva, gerinctelenül...

Ha annyira akarna tanulni, talán könnyebb lenne magát az egyenletet megtanulni...


Csak azt felejti el az istenbarma, hogy az egyenleteknél nem elég a végeredmény, a pontos levezetést is kérik...

De ennyi agya nincs, csak a sok alamusziság jár a fejében...

2024. máj. 9. 16:31
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Addig rendezgeted, amíg az egyenlet bal oldalán csak az ismeretlen marad, majd a jobb oldalt bepötyögöd a kalkulátorba.


Például


(2x + 3)/3 = 5


2x + 3 = 3*5


2x = 3*5 - 3


x = (3*5 - 3) / 2


Na és ezt írod be a kalkulátorba, és innen


x = 6

2024. máj. 9. 16:31
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#5, vagy nem.

Hasznos az, hogyha a számológép megadja az eredményt. Ha levezeti, és ugyanaz jön ki neki, mint ami a gépnek kijött, akkor biztosan jól számolt, ha pedig más, akkor hiba van a levezeésben.


Egyébként a kis részben a legtöbb feladatnál nem kérnek indoklást, csak a végeredményre adnak pontot az érettségin.

2024. máj. 9. 17:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Ennél a kérdésnél nagyjából leírtam, mit tud a gép, és hogy hogyan kell, van link a használati utasításhoz is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

Ha pontosítod a kérdést, akkor a használati utasítás alapján valaki talán pontosabb választ ad majd…

2024. máj. 9. 18:33
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm:)

(5 vagyok matekból, de jobb ha van ez a lehetőség is, mert valamit nem tudok megoldani, de gyakorolni fogok)

2024. máj. 10. 15:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg van benne egyismeretlenes solver:


[link]

2024. máj. 10. 16:06
1 2