Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Voltaire: candid avagy az...

Voltaire: candid avagy az optimizmus. Segítene valaki? SÜRGŐS

Figyelt kérdés
csak az első fejezetről kéne valami elemzés. Mármint költői eszközök, metafora meg ilyenek hol vannak benne, mi mire utal. Nagyon hálás lennék...
2010. okt. 28. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
az egész könyv max. másfél órás olvasmány, bele se merek gondolni, mekkora erőfeszítés lehet elolvasni egy teljes fejezetet...
2010. okt. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
2010. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: az egész könyvet elolvastam, csak a szakszavak a költői eszközöket nem ismerem fel benne, hanem csak a történetet figyelem mint regényt, ehez az elemzés részéhez nem értek, utána néztem de nem sokra jutottam.
2010. okt. 28. 15:11
 4/7 anonim válasza:

olvasmánynaplók:

I. Fejezet: Candide egy vesztfáliai kastélyban nevelkedett. Pangloss mester

arra tanította őt, hogy minden a legjobban van ezen a földön. Candide

beleszeret Kunigundába, a báró lányába.

Kunigunda észreveszi Pangloss urat, ahogy éppen az egyik szobalánynak ad

leckét „kísérleti fizikából nyomós érvekkel” alátámasztva. Kunigunda sze-rette volna ezt

kipróbálni Candide-on, ezért egy spanyolfal mögött megcsó-kolja őt. De a báró észreveszi

őket, s emiatt kitiltja Candide-ot a kastélyból.


[link]

2010. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Köszönöm ezt az oldalt én is megtaláltzam, de kifejezetten az első fejezeben lévő költői eszközök érdekelnének pl:. metafora meg ilyesmik, ezeket én nem ismerem fel.
2010. okt. 28. 15:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Ajj.. köszi azért a válaszokat, de nem erre vagyok kíváncsi, tudom mi folyik le a regényben. Elemzésre lenne szükségem és nem olvasónaplóra.
2010. okt. 28. 15:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a könyv könnyen megfogja a figyelmed, mert csak úgy suhannak előtted az események.Fél oldal alatt kis túlzással háromszor kerülik meg a földet benne, egyszer meg átássák.
2010. dec. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!