[link]



A 75 nem jó megoldás, próbáltam már… Aki okos ehhez, le is vezethetné akár röviden a megoldást.


2024. ápr. 30. 23:32
 1/8 anonim ***** válasza:
70?
2024. ápr. 30. 23:56
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A megfejtés:

5^2 + 7^2 = 74

2024. ápr. 30. 23:58
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen jó a 70 is, hiszen felírható arra is egy egyszerű szabály:

3x0 + 9x10 = 90

4x0 + 2x10 = 20

5x0 + 7x10 = 70


Természetesen egyéb szabályokat is kitalálhatunk:

3x-63 + 270 + 9 = 90

4x-63 + 270 + 2 = 20

5x-63 + 270 + 7 = -38, tehát a -38 is lehet megoldás.


És végtelen számú különböző szabályt alkothatunk.

Hogy kinek melyik a legegyszerűbb...

2024. máj. 1. 02:00
 4/8 A kérdező kommentje:
2# Valóban ez volt a helyes válasz, köszönöm! Hogyan számoltad ki a végeredményt?
2024. máj. 1. 02:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a #2 leírta: a két felső számot négyzetre emelte, majd összeadta.

De még egyszer mondom, végtelen számú szabályt alkothatunk erre a feladatra.

2024. máj. 1. 02:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Legyen egy olyan is, amiben csak egy négyzetre emelés van:

3x(315/78) + (75/78)x9^2 = 90

4x(315/78) + (75/78)x2^2 = 20

5x(315/78) + (75/78)x7^2 = 67,3076923 = 5250/78


Jó lenne tudni azt, hogy milyen jellegű megoldást várnak... :)

2024. máj. 1. 02:29
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 (02:29) - ez egy standard IQ tesztfeladat érettségizett emberek számára - így logikus, hogy azt a függvényt tartják a helyes megoldásnak, melyben fel van használva mind a kettő bemeneti érték, és mindemellett a lehető legegyszerűbb a számítás menete.


Bár a négyzetre emelés magasabb rendű művelet mint a konstansokkal való szorzás, mégis kerülendő a konstans paraméterek bevitele és az egyik bemeneti érték nullával való szorzása.


Mellesleg az ilyen teszteket többnyire korlátolt eszű (de saját magukat zseninek tartó) pszichológusok, nem pedig kifinomult és precíz gondolkodáskultúrával bíró matematikusok szerkesztik!

2024. máj. 1. 03:00
 8/8 anonim ***** válasza:

#4

Nem értetted meg a lényeget. Nincs olyan, hogy a helyes válasz. Végtelen sok helyes válasz van.

2024. máj. 1. 11:23