Ha a,b,c valós számok, ahol

a^2 + 4b^2 + 9c^2 = 2ab+3ac+6bc=1

Akkor számítsuk ki az a+b+c kifejezés legkisebb és legnagyobb értékét


Igazoljuk hogy nem létezik olyan f:R->R függvény amelyre

f(x-1)+f(x)=x, bármely x eleme R esetén



2024. ápr. 17. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Az elsőnél az (a+2b+3c)^2-ből tudsz kiindulni.
2024. ápr. 17. 10:52
 2/4 krwkco ***** válasza:

"Igazoljuk hogy nem létezik olyan f:R->R függvény amelyre f(x-1)+f(x)=x, bármely x eleme R esetén"

Szerintem ezt nem lehet igazolni.

f(x)=x/2+0,25

(x-1)/2+0,25+x/2+0,25=x/2-0,5+0,25+x/2+0,25=x

Hacsak el nem rontottam valahol.

2024. ápr. 17. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:
#2, nekem is jónak tűnik.
2024. ápr. 17. 23:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Az elsőnél sajnos nem jutottam semmire. Még valami instrukció?
2024. ápr. 18. 09:38