Nemtomvagyok kérdése:

Mennyi lenne a megfejtés ennek a 4 feladatnak? x^2+y^2-x-4y-2=0 és x-2y=-6 x^2+y^2-2x-1,5y-10=0 és y=4+6x (x-3)^2+(y+1)^2=17 és 4x+y+6=0 x^2+y^2-4x-6y=12 és 3x+2y=-7


2024. ápr. 15. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok a feladat: hol akadtál el?
2024. ápr. 15. 19:49
 2/8 anonim ***** válasza:
2024. ápr. 15. 19:54
 3/8 A kérdező kommentje:

1.

Ezt ma vettük és ilyenek nem voltak benne.

2024. ápr. 15. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Az elsőfokú egyenletből kifejezed az egyik ismeretlent, és behelyeztesited a másikba. A kapott másodfokú egyenletet megoldod.
2024. ápr. 15. 20:35
 5/8 anonim ***** válasza:

x²+y²-x-4y-2=0

Olyan alakra kell alakítani, hogy (x-u)²+(y-v)²=r² (u,v a kör középpontja, r a kör sugara)

(x-1/2)²+(y-2)²-(1/4)-4-2=0

(x-1/2)²+(y-2)²=25/4

(x-1/2)²+(y-2)²=(5/2)²


Ebből az 5/2 a kör sugara és (1/2,2) a kör középpontja.


És ugyanezen az elven működik a többi is.


Emlékeztetőül: (a-b)²=a²+2ab+b², az átalakításnál ezt használjuk fel. (x-u)² esetén a x²-es és az x-es tagot nézzük meg, ax²-bx esetén u=b/2a.

2024. ápr. 15. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 ez még lemaradt:

Miután megvan az (x-u)² az u²-et ki kell vonni belőle, mivel mi csak az x és az xu tagot vettük figyelembe.

2024. ápr. 15. 22:36
 7/8 anonim ***** válasza:

#6-ban: *x² és 2xu tagot vettük figyelembe.

(#5 és #6 vagyok)

2024. ápr. 16. 07:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem ártott volna odaírnod, hogy mi a feladat:

egyenletrendszer megoldása(?)

kör és egyenes metszéspontjainak megadása(?)

...

2024. ápr. 16. 10:37