Hogy határozzam meg a sorrendet összehasonlítással, számítással?x=0,9+1,9+2,9+...+49,9 és y= (ab,c)^3 számokat, ahol a,b,c nullától különböző számjegyek?

2024. ápr. 7. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:

x = sorozat

y = min, max számítás

2024. ápr. 7. 13:43
 2/7 A kérdező kommentje:

Hatodik osztályos szinten sem sorozatot, sem min és max számítást nem tanultunk.


Az x-nek 1270-et számoltam.

2024. ápr. 7. 13:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem...


6-os vagy, nem tanultatok sorozatot, ha köbre emelést igen?

Logikával meg lehet oldani a min-maxot a 2. kifejezésben.

Logikával a másikat is... Meg kell számolni, hány tag van, és a két szélsőt összeadni, felszorozni annyival, ahány pár van

2024. ápr. 7. 13:57
 4/7 krwkco ***** válasza:

"Az x-nek 1270-et számoltam."

Az stimmel.

2024. ápr. 7. 14:02
 5/7 krwkco ***** válasza:

"y= (ab,c)^3 számokat, ahol a,b,c nullától különböző számjegyek?"

Itt mi a feladat?

2024. ápr. 7. 14:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Az y is ki kell számítani, majd összehasonlítani az x és y-t. Elég fura az y kiszámítani. y egy tizedestört köbe...
2024. ápr. 7. 14:17
 7/7 krwkco ***** válasza:

"Az y-t is ki kell számítani, majd összehasonlítani az x-et és y-t."

Ha a,b és c bármilyen számjegy lehet 1-től 9-ig, akkor y is nagyon sokféle lehet. y-t ennyiből nem lehet kiszámítani.

De a sorrendet meg lehet határozni, mert a legkisebb lehetséges y=11,1^3=11,1*11,1*11,1=1367,631 is nagyobb, mint 1270.

2024. ápr. 7. 14:28