Béla és Pista nagymamájuktól zsebpénzt kapnak. Ketten összesen 3600 forintot kapnak. Béla a boltban elkölti kapott zsebpénzének 20%-át, Pista pedig 36%-át, így összesen 2640 forintjuk marad. Mennyi pénzt kapott Béla a nagymamától?

gyorsan kellene légyszi

2024. márc. 2. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
0.8x+0.64(3600-x)=2640
2024. márc. 2. 12:26
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Béla pénze: B

Pista pénze: (3600-B)

Béla pénze költekezés után: 0,8 * B

Pista pénze költekezés után: 0,64 * (3600-B)

A feladat elmondja, hogy: 0,8 * B + 0,64 * (3600-B) = 2640

Ezt megoldva:

0,8 B + 2304 - 0,64 B = 2640

0,16 B + 2304 = 2640

0,16 B = 336

B = 2100 Ft

2024. márc. 2. 12:42
 3/4 anonim ***** válasza:
74%
(((Alapvetően nem szeretem, amikor mások helyett old meg valaki teljes egészében egy feladatot, de most a diszkalkuliámmal csak bámulok, hogy milyen egyszerűnek tűnik úgy, ahogy a második levezette. Az én számomra legalábbis nagyon hasznos válasz volt, köszönöm!)))
2024. márc. 2. 12:59
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2024. márc. 2. 13:07