gyorsan kellene légyszi2024. márc. 2. 12:21
2/4 anonim válasza:
Béla pénze: B
Pista pénze: (3600-B)
Béla pénze költekezés után: 0,8 * B
Pista pénze költekezés után: 0,64 * (3600-B)
A feladat elmondja, hogy: 0,8 * B + 0,64 * (3600-B) = 2640
Ezt megoldva:
0,8 B + 2304 - 0,64 B = 2640
0,16 B + 2304 = 2640
0,16 B = 336
B = 2100 Ft
3/4 anonim válasza:
(((Alapvetően nem szeretem, amikor mások helyett old meg valaki teljes egészében egy feladatot, de most a diszkalkuliámmal csak bámulok, hogy milyen egyszerűnek tűnik úgy, ahogy a második levezette. Az én számomra legalábbis nagyon hasznos válasz volt, köszönöm!)))
4/4 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2024. márc. 2. 13:07