Nem tudom hogy kell, tudna segíteni valaki?


Oszthatóságot tanulunk újra. Tavaly ment, de most kész katasztrófa. A házi feladat pedig így szól: Jelöld a számegyenesen azokat a számokat amelyek 3-as maradéka 1. A számegyenesen 1-30ig vannak a számok. Ez a része ment meg a b rész is, de van két kérdés amit nem tudom hogy kéne kiszámolni. Az egyik: melyik a századik megjelölt szám? Mivel órán megkérdezik hogy számoltuk ki, nem elég a végeredmény.

A másik pedig: Hányadik a megjelölt számok közül a 22, 460 és a 2002? A 22 a nyolcadik, azt tudom. De a többit hogy számolhatnám ki a legegyszerűbben?

Kérlek segítsetek!



2024. febr. 14. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ez hányadikos anyag?
2024. febr. 14. 18:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es mi 9.edikbe tanultuk! Most vagyok 11.edikes
2024. febr. 14. 18:41
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

4=3*1+1 (1.)

7=3*2+1 (2.)

10=3*3+1 (3.)

...

22=3*7+1 (7.)

...

460=3*153+1 (153.)

...

2002=3*667+1 (667.)

...

2024. febr. 14. 19:34
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Kihagytam az 1-et!

1=3*0+1 (1.)


4=3*1+1 (2.)


7=3*2+1 (3.)


10=3*3+1 (4.)


...


22=3*7+1 (8.)


...


460=3*153+1 (154.)


...


2002=3*667+1 (668.)

2024. febr. 14. 19:47
 5/6 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/channel/UC_HZ1cjJE5wQGkX8mU9Pyhw

Ajánlom ezt a csatornát a matek és kémia megértésében. Ehhez a feladathoz a videó tőle:

[link]


1# 5-es anyag, de 9-ben is visszajön, csak ott bővebben.

2024. febr. 14. 20:28
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

5.-es

9.-es

2024. febr. 14. 20:59