Igazoljuk, hogy a háromszög derékszögű és egyenlő szárú, ha a következő állítás igaz a szögeire: … Tudnátok segíteni?

Siny/sinb + sinb/siny = 2sina

febr. 2. 18:00
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

De tegyük fel h 2 vel számolok

És akkor

2=2sina

1=sina

A=90


És ha sina=1

Akkor

C/b + b/c =2•1

C^2+b^2=2

febr. 2. 18:53
 12/18 anonim ***** válasza:

2bc, nemde?

amúgy számelméletre menj rá...

febr. 2. 18:55
 13/18 A kérdező kommentje:

180-90=90


90=2bc

45=bc

45/c=b

??


Vagy most mit kezdjek ezzel?


Ha onna folytatom h c^2+b^2 akkor vissza kapom az eredetit


Hogy érted h menjek rá a számelméletre? Gyakoroljam azt többet vagy keressek rá vagy olvassak utána?

febr. 2. 19:01
 14/18 anonim ***** válasza:
ahogy írtam, szám és reciprokának összegére vonatkozó dogma
febr. 2. 19:04
 15/18 anonim ***** válasza:

c^2 + b^2 = 2bc

c^2 - 2bc + b^2 = 0

(b - c)^2 = 0

tehát b - c = 0 vagy b - c = 0

innen b = c

febr. 2. 19:04
 16/18 A kérdező kommentje:

Jaaa köszönöm, így már érthető.


Bocsánat az érthetetlenségért, csak nem volt érthető számomra, hogy mit szeretnél


Köszönöm a válaszod és legyen további szép estéd!

febr. 2. 19:09
 17/18 anonim ***** válasza:

Ne feledjük, b és c szinuszértékek:

b = sin(beta), c = sin(gamma)

ez lehet úgy, hogy a szögek megegyeznek, vagy 180 fokra egészítik ki egymást

180 fokra nem egészíthetik ki egymást, mert akkor a harmadik szög 0 fok lenne, tehát egyenlőek.

febr. 2. 19:09
 18/18 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom
febr. 2. 19:17
1 2