Határozzuk meg hány (a,b) eleme ZxZ számpár teljesíti az a^2+b^2+2=<2a+6b egyenlőtlenséget


Ha x eleme (2,3) és y eleme (3,4) valós számok, akkor igazoljuk, hogy ((2x-5)(y-3))/(x-2) < 1



2024. jan. 31. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

1)

a^2-2a+b^2-6b+2<=0

(a-1)^2-1+(b-3)^2-9+2<=0

(a-1)^2+(b-3)^2<=8


Két négyzetszám összege mikor kisebb, mint 8?

2024. jan. 31. 17:23
 2/4 anonim ***** válasza:
A (1,3) középpontú sqrt(8) sugarú zárt körlap egész koordinátájú pontjainak számát keressük. (25)
2024. jan. 31. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:
2024. jan. 31. 19:47
 4/4 anonim ***** válasza:

2)

Állítás:

((2x-5)(y-3))/(x-2) < 1

(2x-5)/(x-2) < 1/(y-3)


a)

3<y<4

0<y-3<1

1/(y-3)>1 (1)


b)

(2x-5)/(x-2)=(2x-4-1)/(x-2)=2-1/(x-2)


2<x<3

0<x-2<1

1/(x-2)>1

-1/(x-2)<-1

2-1/(x-2)<-1 (2)

2024. jan. 31. 20:00