Mi a másodfokú fv. egyenlete, ha x1=-2, x2= 4 és maximuma van 4,5-nél? gyöktényezős alak felírása után hogyan folytassam?


#másodfokú fv
2024. jan. 31. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
-0,5(x+2)(x-4) kibontása, teljes négyzetté alakítása
2024. jan. 31. 14:59
 2/4 anonim ***** válasza:

f(x)=a*(x+2)*(x-4)

f(1)=-9a

5,5=-9a

a=-1/2


f(x)=-1/2*(x+2)(x-4)

2024. jan. 31. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:

2: Gondolom, 5,5 helyett 4,5-et akartál írni, hiszen az a maximuma.


Kérdező: azért lett épp f(1) = 4,5, mert a maximumot (a minimumot is) mindig a két zéruspont között félúton veszi fel a parabola, azaz a –2 és 4 között, ami ezek számtani átlaga: (–2+4) / 2 = 1.

2024. jan. 31. 17:34
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Bocs!

Elírtam.

2024. jan. 31. 19:49