#másodfokú fv
2024. jan. 31. 14:47
1/4 anonim válasza:
-0,5(x+2)(x-4) kibontása, teljes négyzetté alakítása
2/4 anonim válasza:
f(x)=a*(x+2)*(x-4)
f(1)=-9a
5,5=-9a
a=-1/2
f(x)=-1/2*(x+2)(x-4)
3/4 anonim válasza:
2: Gondolom, 5,5 helyett 4,5-et akartál írni, hiszen az a maximuma.
Kérdező: azért lett épp f(1) = 4,5, mert a maximumot (a minimumot is) mindig a két zéruspont között félúton veszi fel a parabola, azaz a –2 és 4 között, ami ezek számtani átlaga: (–2+4) / 2 = 1.