Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mi a válasz a kérdésemre?...

Mi a válasz a kérdésemre? (LENT. )

Figyelt kérdés
Móricz Zsigmond Hét krajcár című novellájának rövid tartalma kellene nekem. Valahogy nem jó a fogalmazási képességem, nem nagyon tudok ilyenek írni. Ha valaki tudna segíteni, kérem tegye meg. Előre is köszönöm!
2010. okt. 23. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Móricz Zsigmond történetének a Hét krajcár , műfaja novella.E lélek tani novella rövid terjedelmű cselekménye egyszerű. Szereplője kevés. Az író gyermek korát idézi fel e novellában. Nagyon szegények voltak. Az egész cselekmény arról szól ,hogy hogyan próbálták össze szedni a hét krajcárt a gyerek (Móricz) és az anyuka. A pénz szappanra kellett , mosáshoz. Szerette volna anyja ki mosni az apa ingét. A keresgélés a pénz után valójában vidáman indult de legbelül azért érezteti olvasójával a szerző hogy egy lelki dráma cselekménye húzódik meg a sorok közt amit Ő és anyukája (aki halálos beteg volt és aki próbálta leplezni kis fia előtt a betegségét s a fájdalmát a nincstelenség miatt ) át élt . Anyja próbálta viccesnek be állítani a dolgok menetét.(ahogyan énekelve , becézgetve, játékos módon keresgették a pénzt ) , Össze szedték a hat krajcárt , és egyet kaptak egy koldustól mellé, már be esteledett , a bolt zárva, és már az olaj a lámpásban is fogyó volt . Az anyuka humorosan kezelte a történetet( kis fia ne sejtesen semmit az egészből ne érezze a nincstelenséget ) .



Ezt neten találtam :)

2010. okt. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

előző vagyok..

de ahogy olvasom, elég sok benne a helyesírási hiba.

te azért majd az igekötős igékre ügyelj!

2010. okt. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszii szépen:))♥
2010. okt. 23. 21:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!